O czym szczególnie trzeba pamiętać przed startem i w...

• autor: tomek_GP, 2016-10-21 10:49
O czym szczególnie trzeba pamiętać przed startem i w trakcie II Turnieju Haloweg

Już jutro zaczynamy rozgrywki II Turnieju Halowego trwającej VIII edycji Białostockiej Ligi Sportu w piłce nożnej.
O czym należy pamiętać przed pierwszą kolejką?
Poniżej przypominam.

- Na halę Zespołu Szkół Bodowlano - Geodezyjnych, gdzie rozgrywane będą mecze najlepiej przybyć minimum 30 minut przed terminem swojego spotkania.

Kapitan lub osoba z drużyny przez niego wyznaczona pobiera klucze do szatni od Koordynatora obecnego na sali (Andrzeja lub Kamila) i odpowiada za nie jak i za porządek pozostawiony po wyjściu drużyny z szatni po zakończonym meczu. Kapitan po zakończonym meczu, gdy drużyna skończy korzystać z szatni zwraca klucz Koordynatorowi. W szatni nie można pić alkoholu oraz palić papierosów. Drużyny, które nie będą tego przestrzegać mogą zostać surowo ukarane.

Zadaniem Kapitana przed meczem jest także wypełnienie protokołu. Można wpisać max. 14 zawodników. Po pierwszym gwizdku sędziego nie można dopisać zawodnika (nawet zgłoszonego do turnieju) do Protokołu.

Do Kapitana należy też przed meczem sprawdzenie ilości żółtych i czerwonych kartek lub ewentualnych zawieszeń wynikających z postanowień Komisji Regulaminowej BLS w piłce nożnej.
-----
w 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7 kolejce oraz ew. meczu barażowym w zespole Ramis (za złe zachowanie podczas meczu Ligi Szóstek VIII edycji BLS) decyzją Komisji Regulaminowej nie może wystąpić Krzysztof Malinowski,
----- w 1, 2, 3 i 4 kolejce w zespole Top Auto (za złe zachowanie podczas meczu Ligi Szóstek VIII edycji BLS) decyzją Komisji Regulaminowej nie może wystąpić Krystian Giesko,
----- w 1 i 2 kolejce w zespole Kraska Team (za złe zachowanie podczas meczu Ligi Szóstek VIII edycji BLS) decyzją Komisji Regulaminowej nie może wystąpić Przemysław Matuszewski,
----- w 1 kolejce w zespole Kraska Team (za złe zachowanie podczas meczu Ligi Szóstek VIII edycji BLS) decyzją Komisji Regulaminowej nie może wystąpić Radosław Śliwonik,
----- w 1 kolejce w zespole Biała Białystok (za samoistną czerwoną kartkę za uniemożliwienie zdobycia bramki przez przeciwnika poprzez zagranie piłki ręką poza własnym polem karnym podczas barażu po Lidze Szóstek VIII edycji BLS) decyzją Komisji Regulaminowej nie może wystąpić Rafał Sosnowski,

----- w pięciu kolejnych (wg terminu) meczach nie może także wystąpić Leszek Szkiłońdź, który obecnie pozostaje bez klubu i jego zawieszenie będzie liczone od mementu zgłoszenia przez jakąkolwiek drużynę do każdego z turniejów BLS.

Przed meczem można rozgrzewać się tylko i wyłącznie bez piłek na korytarzach (uważając jednocześnie na kibiców) lub w narożnikach sali także bez piłek. Z piłkami można rozgrzewać się dopiero po wejściu na plac gry jeżeli jest na to czas.

Zawodnicy wpisani do Protokołu meczowego (rezerwowi) oraz ewentualnie trener (wyłącznie ten, który wpisany jest do zgłoszenia zespołu) zajmują miejsce w wyznaczonej strefie zmian.

W trakcie meczu Kapitan odpowiada za zachowanie drużyny, której każdy z zawodników z osobna powinien zachowywać się zgodnie z ideą "fair-play".

- Drużyny biorące udział w rozgrywkach występują w jednolitych strojach z numerami i obuwiu do gry na hali typu „halówki”, „adidasy”, „tenisówki” z jasną podeszwą oraz „halówki” z systemem „non-marking”, zawodnicy w innym obuwiu nie mogą być dopuszczani do gry.

- W trakcie trwania spotkania zawodnicy nie mogą nosić na sobie przedmiotów zagrażających bezpieczeństwu innych graczy (biżuteria, zegarki itp. oraz ochraniacze z elementami metalowymi).

- Po zakończonym spotkaniu Kapitan zobowiązany jest sprawdzić Protokół meczowy podpisany przez Sędziego. W razie wątpliowści dot. przyznanych bramek lub kartek nie tym osobom lub nr, które są wpisane przez Sędziego lub Koordynatora Kapitan wyjaśnia z nimi zaistniałą sytuację lub opisuje w rubryce "Inne zdarzenia" i składa swój podpis.

ZGŁOSZENIA NOWYCH ZAWODNIKÓW

Nowi zawodnicy będą mogli zostać dopisani do zespołu wtedy, gdy złożą podpis (podając imię, nazwisko i datę urodzenia) oraz wpłacą 10 zł (za dopisanie nowego zawodnika) u Andrzeja (koordynatora BLS podczas rozgrywek)przed pierwszym lub drugim meczem swojej drużyny w II Turnieju Halowym VII edycji BLS.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Organizator jednocześnie przestrzega wszystkich przed niekulturalnym zachowaniem się niezgodnym z zasadami fair-play oraz wulgarnym i obraźliwym słownictwem w kierunku do którejkolwiek z osób zaangażowanych w rozgrywki Białostockiej Ligi Sportu.