BEACH SOCCER CZ. 2 - NAUKA PROCENTUJE. WYGRALIŚMY...

• autor: tomek_GP, 2015-07-26 09:48
BEACH SOCCER CZ. 2 - NAUKA PROCENTUJE. WYGRALIŚMY MISTRZOSTWA BLS!

W rozegranym w niedzielę 19 lipca II Turnieju Beach Soccera o Mistrzostwo Białostockiej Ligi Sportu Krymar zajął 1 miejsce! Tak jak pisałem wcześniej z każdym meczem i każdą minutą uczyliśmy się tej nowej dla nas dyscypliny sportu. Szybko wyciągaliśmy wnioski, a zaprocentowało to już w drugim turnieju jaki rozegraliśmy!

Tym razem mieliśmy przede wszystkim szerszą ławkę. W sumie zebraliśmy się w 8 osób i dzięki temu mogliśmy szybko rotować składem, tak by sił starczyło na cały turniej.

Regulamin zezwalał na dołączenie do listy zgłoszeniowej 2 zawodników spoza składu BLS. Poprosiliśmy o wsparcie Tomka Wawiernię z DR Tusza i Łukasza Kalinowskiego z Nankatsu.

W grupie A znalazły się zespoły: Ramisu, Pretorium i Poltanku. W grupie B za rywali mieliśmy Kraskę oraz Browar Murza Gol.

W pierwszym spotkaniu naszej grupy Kraska wysoko pokonała Browar bodajże 71. Następnie przyszło nam się zmierzyć właśnie z Kraską, którą pokonaliśmy również wysoko bo 5:0. Po tym spotkaniu mieliśmy praktycznie zapewnione miejsce w półfinale. W ostatnim spotkaniu grupowym zagraliśmy z Browarem, który po małych korektach w składzie pokazał się z bardzo dobrej strony i bardzo wysoko postawił nam poprzeczkę. Wygrywał 2:0. Udało nam się doprowadzić do remisu, następnie do dogrywki, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W karnych lepsi okazali się koledzy z Browaru.

W półfinale zagraliśmy z Pretorium. Przeciwnik postanowił zagrać bardzo taktycznie i spowalniał mocno akcję tej szybkiej przecież gry. My postanowiliśmy ich naciskać i w 2 sytuacjach robiliśmy na tyle skutecznie, że rywal strzelał sobie bramki samobójcze. Później kontrolowaliśmy już przebieg spotkania, chociaż rywale strzelili bramkę i mieli strzały po których mogli zdobyć kolejne gole, ale świetnie w bramce spisywał się marek. W naszych akcjach zabrakło trochę szczęścia i mecz zakończył się naszym zasłużonym zwycięstwem 2:1. W meczu tym musieliśmy już sobie radzić bez Błażeja, który musiał pojechać.

Przed finałem drużynę musiałem opuścić również ja, gdyż wzywały mnie obowiązki zawodowe. Pałeczkę przejął Krystian i zrobił to na tyle bardzo dobrze, że wygraliśmy finał :)

Rywalem ponownie była Kraska, która w półfinale rozgromiła Ramis. W ogóle drużyny z naszej grupy wygrały wszystkie decydujące swoje spotkania o wyższym miejscu w turnieju. Wracając do finału chłopaki spisali się świetnie ponownie pokonując Kraskę tym razem 4:2 i pewnie zwyciężając w całym turnieju! Sam Krystian był autorem pięknej bramki, którą oklaskiwały pełne trybuny na plaży Dojlidy :) Brawo chłopaki!

W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowy puchar i komplet 12 szt. koszulek Adidasa :) Nagrodą jest także udział w finale Beach Soccera 15-16 sierpnia, w którym jednak nie przyjdzie nam chyba zagrać gdyż w tym czasie zagramy we wcześniej zaplanowanym Pucharze Polski z UKS Czarnymi Czarną Białostocką. Nie udało się przełożyć meczu na jakiś inny dzień niż sobota i niedziela (nie kolidujący z Beach Soccerem), a w inne weekendy mamy już na tyle napięty kalendarz, że będziemy zmuszeni po prostu oddać swoje miejsce kolejnej ekipie, którą wyznaczy pewnie sam organizator. Wielka szkoda, że tak się stało bo chłopaki bardzo chcieli zagrać w plażówce, ale taki, a nie inny zbieg terminów powoduje, że nie zmienimy już tego.

Zabawa była jednak przednia i za rok z pewnością znów zagramy! :)

Na plaży prócz naszych zawodników zjawiły się także nasze rodziny. Żony, dziewczyny i dzieci. Wszyscy korzystali z uroków pięknie odnowionego ośrodka w Dojlidach oraz gorąco nam kibicowali i trzymali za nas kciuki za co serdecznie im dziękuję :)

Wielkie dzięki drużynom DR Tusz i Nankatsu za udział ich zawodników w naszych barwach w turnieju. Dziękuję bardzo Tomkowi i Łukaszowi, że nas w nim wsparli :)

Gratulacje i słowa uznania naszym chłopakom za wspaniały występ!

Mistrzowska drużyna Krymaru z Beach Soccera: Marek Marciszewski, Mariusz Marciszewski, Błażej Okuła, Paweł Chitruszko, Marcin Twardowski, Krystian Giesko oraz Tomek Wawiernia (DR Tusz) i Łukasz Kalinowski (Nankatsu).

Jeszcze raz wielkie brawa i gratulacje!