Ważne informacje przed rozgrywkami ! Ligę Szóstek gramy na...

• autor: tomek_GP, 2015-04-18 09:46
Ważne informacje przed rozgrywkami ! Ligę Szóstek gramy na "Orliku" SP50 (ul. Pu

Już w sobotę zaczynamy 1 kolejkę Ligi Szóstek VII edycji Białostockiej Ligi Sportu w piłce nożnej.
O czym należy pamiętać przed meczami ?
Przypominam poniżej.

- Na boisko "Orlik" Szkóły Podstawowej nr 50 (ul. Pułaskiego 50) w Białymstoku, gdzie rozgrywane będą mecze najlepiej przybyć minimum 30 minut przed terminem swojego spotkania.

- Drużyna "Gospodarza" (wyminiona w sprawozdaniu jako pierwsza) przed rozgrywanym spotkaniem przebiera się w tej samej szatni co drużyna "Gości" (wymieniona w sprawozdaniu jako druga).

- Spotkania będą się odbywały w sobote i niedziele w godz. 9:30 - 18:30.

- Za piłki „meczowe” dostarczone przez Organizatora przed zawodami odpowiada drużyna „Gospodarza” (wymieniona w sprawozdaniu na pierwszym miejscu). W przypadku, gdy piłka znajdzie się poza „Orlikiem” obowiązek jej dostarczenia jeszcze w trakcie trwania spotkania spoczywa na zawodnikach tej drużyny. Po zakończonym meczu drużyna „Gospodarza” zobowiązana jest przekazać piłki Sędziemu.

- Kapitanowie zarówno jednej jak i drugiej drużyny mogą pobierać klucze do szatni od Koordynatora obecnego na terenie "Orlika" (Andrzeja lub Kamila) i odpowiada za niego jak i za porządek pozostawiony po wyjściu drużyny z szatni po zakończonym meczu. Kapitan, który pobrał klucz po zakończonym meczu, gdy drużyna skończy korzystać z szatni zwraca go Koordynatorowi. W szatni nie można pić alkoholu oraz palić papierosów. Drużyny, które nie będą tego przestrzegać zostaną surowo ukarane!

- Zadaniem Kapitana przed meczem jest także wypełnienie protokołu (wpisanie nazwisk i nr zawodników). Można wpisać max. 14 zawodników. Po pierwszym gwizdku sędziego nie można dopisać zawodnika (nawet zgłoszonego do turnieju) do Protokołu.

- Na "Orliku"podczas spotkania znajdować się mogą wyłącznie: zawodnicy drużyn (max 14 w jednej), trenerzy (jeśli nie są wpisani jako zawodnicy, a zgłoszeni zostali w drużynie), osoby odpowiedzialne za drużyny (które zgłaszały drużynę) oraz Sędzia.

- Do Kapitana należy też przed meczem sprawdzenie ilości żółtych i czerwonych kartek lub ewentualnych zawieszeń wynikających z postanowień Komisji Regulaminowej BLS w piłce nożnej w poprzedenich turniejach.

- Przed meczem można rozgrzewać się tylko i wyłącznie na boiskach przyległych do "Orlika".

- Zawodnicy wpisani do Protokołu meczowego (rezerwowi) oraz ewentualnie trener zajmują miejsce w wyznaczonej strefie zmian.

- W trakcie meczu Kapitan, odpowiada za zachowanie drużyny, której każdy z zawodników z osobna powinien zachowywać się zgodnie z ideą "fair-play".

- Drużyny biorące udział w rozgrywkach występują w jednolitych strojach z numerami i obuwiu do gry na hali, obuwiu typu "halówki”, „adidasy”, „tenisówki” lub obuwiu typu „turf”, zawodnicy w innym obuwiu nie mogą być dopuszczani do gry.

- W trakcie trwania spotkania zawodnicy nie mogą nosić na sobie przedmiotów zagrażających bezpieczeństwu innych graczy (biżuteria, zegarki itp.).

- Po zakończonym spotkaniu Kapitan zobowiązany jest sprawdzić Protokół meczowy podpisany przez Sędziego. W razie wątpliowści dot. przyznanych bramek lub kartek nie tym osobom lub nr, które są wpisane przez Sędziego lub Koordynatora Kapitan wyjaśnia z nimi zaistniałą sytuację lub opisuje w rubryce "Inne zdarzenia" i składa swój podpis.

ZGŁOSZENIA NOWYCH ZAWODNIKÓW
Nowi zawodnicy będą mogli zostać dopisani do zespołu wtedy, gdy złożą podpis (podając imię, nazwisko i datę urodzenia) oraz wpłacą 10 zł (za dopisanie nowego zawodnika) u Andrzeja lub Kamila (koordynatorów BLS podczas rozgrywek) przed pierwszym lub drugim meczem swojej drużyny w Lidze Szóstek VII edycji BLS.

Organizator jednocześnie przestrzega wszystkich przed niekulturalnym zachowaniem się niezgodnym z zasadami fair-play oraz wulgarnym i obraźliwym słownictwem w kierunku do którejkolwiek z osób zaangażowanych w rozgrywki Białostockiej Ligi Sportu.