PRZYGODA W HALOWYM PUCHARZE POLSKI

• autor: tomek_GP, 2014-12-17 08:35

W minioną sobotę rozegraliśmy turniej w ramach  o Halowy Puchar Polski. Gospodarzem imprezy rozegranej w SP 21 był Elhurt Elmet. Naszymi przeciwnikami były drużyny I Ligowego Futsalowego Heliosa Białystok oraz grający na co dzień w okręgówce KS Studzianki. Udział w HPP był nagrodą dla drużyny za świetny sezon, przygodą, w której wynik zszedł na drugi plan.

W pierwszym spotkaniu Helios rozgromił KS Studzianki 9:2.

Następnie Krymar oficjalnie po raz pierwszy zadebiutował w rozgrywkach o halowy Puchar Polski. Po początkowej tremie kiedy kilkukrotnie Rafał ratował nas z opresji szybko przejęliśmy kontrolę nad wydarzeniami na boisku i bez problemu wygraliśmy z "okręgową" drużyną 4:0. Bramki strzelali Cinek, Jasio, Mati i Mirek. Asysty Piotrek i Mati.

Po krótkiej przerwie przystąpiliśmy do meczu z absolutnym faworytem turnieju zespołem Heliosa. Od jego początku zarysowała się widoczna przewaga I Ligowca. Nie potrafili jednak udokumentować tego golem. My próbowaliśmy w tym czasie kontratakować. I pewnie ten mecz wyglądał tak by dalej gdyby nie dwie sytuacje, które diametralnie zmieniły nasze nastawienie.

Najpierw przy robieniu zasłony przeciwnik trzymał, albo po prostu objął dookoła całego ciała Łukasza i padła pierwsza bramka dla Heliosa. Pomimo okrzyków z naszej strony nawet podczas całego zdarzenia sędzia pozostał niewzruszony. Był to jego pierwszy bardzo poważny błąd. Drugi nastąpił niedługo potem kiedy przy linii bocznej Cinek został podcięty, a niedługo potem Helios strzelił 2 bramkę.

Wzburzyło nas to na tyle mocno, że od tego momentu diametralnie zmieniliśmy naszą taktykę próbując non stop grać wysokim pressingiem. Trzeba przyznać, że sprawiliśmy tym sporo problemów I Ligowcowi. Zmusiliśmy ich do prostych błędów, po których potrafiliśmy dojść na 2:1 i 3:2 po bramkach Łukasza (asysta Jasia) i Piotrka. Mieliśmy świetną sytuację na 3:3, w której zabrakło szczęścia i zimnej krwi. Niestety zdecydowanie bardziej ograny i doświadczony od nas zespół wykorzystał nasze zmęczenie w końcówce i jeszcze dwukrotnie umieścił piłkę w siatce. Wygrał zespół lepszy, bardziej doświadczony. Szkoda tylko, że pierwsze bramki, które ustawiły mecz padły po ewidentnych faulach i bardzo poważnych błędach sędziowskich.

Możemy być z siebie jednak bardzo zadowoleni! Pokazaliśmy, że przy wysokim zaangażowaniu potrafimy nawiązać walkę z drużyną regularnie trenującą i uczestniczącą w rozgrywkach centralnych.

Cieszę się, że mogliśmy uczestniczyć w tych rozgrywkach. Po świetnym sezonie po raz kolejny pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, a każdy z nas dołożył do tego swoją cegiełkę. Najbardziej jednak jestem zadowolony z faktu iż każdy z Was z przyjemnością i uśmiechem na twarzy uczestniczył w tych rozgrywkach!

Wszystkim zawodnikom kolejny raz dziękuję za grę. Wszyscy spisaliście się znakomicie!

Dziękuję też bardzo naszym sponsorom za dofinansowanie udziału w turnieju :)

Heliosowi życzę powodzenia w turnieju finałowym.